Co znaczy mój wynik HBs?

Witam. Mam 28 lat i jestem w 3 miesiącu ciąży. Właśnie odebrałam wyniki badań HBs. Lekarz rodzinny nie chciał mi wyjaśnić wyników ani nic więcej o nich powiedzieć, kazał jedynie skataktowac się z ginekologiem prowadzacym. Jutro mam wizytę u gin. Natomiast do tego momentu zwariuję ponieważ nie wiem co mam myśleć o tych wynikach. I głowie się i Troję szukając odpowiedzi w Internecie bez skutku. Dlatego mam ogromną prośbę o wyjaśnienie mi co może oznaczać P/c anty-HBs (ICD:V42) wynik 905,10 IU/L ( gdzie <10 IU/L niereaktywny >=10 IU/L reaktywny Dolna granica wykrywalności 2,0 IU/L . Z góry dziękuję za odpowiedź, mam nadzieję że to nic niepokojącego.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Oznacza to że jest Pani odporna na zakażenie tym wirusem. Najprawdopodobniej dlatego że była Pani szczepiona w dzieciństwie.