Co znaczy moje badanie TK kręgosłup bez środka kontrastowego?

Badanie TK kręgosłupa wykonano bez podawania środka kontrastowego warstwami 2,5 mm.Dyskopatia. Trzony o zachowanej wysokości ze zmianami wytwórczymi przednich i bocznych krawędzi trzonów i zwapnieniem więzadła podłużnego przedniego na poziomie L2-L3. Zwężenie przestrzeni międzykręgowych L4-L5 iL5-S1,że wzmożoną sklerotyzacja blaszek granicznych tych trzonów i nadżerkami w ich obrębie. Niewielkie wypukliny tylne delikatnie modelujące worek opony twardej na poziomie L3-L4-L5-S1. Poza tym nie stwierdzam przewężeń kanału kręgowego ani mas uciskajacych korzenie nerwowe. Niewielkie spłycenie fizjologicznej lordozy odcinka L-S. Dyskopatia na poziomie L3-L4 i L5-S1. Proszę o interpretacje. Dziękuję.

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa oraz zmiany dyskopatyczne. Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego (np. neurologa) w celu dokładnej interpretacji oraz uzyskania dalszych zaleceń ponieważ postępowanie zależy głównie od pani objawów.