Co znaczy możliwość pogrubienia dolnej części lewego nadnercza?

Przypadkowo podczas badań TK - tętnic aorty brzusznej dowiedziałem się, że wykryto: "Guzek nadnercza prawego ( prawdopodobnie gruczolak) o wym. 18 mm x 16 mm. Możliwość pogrubienia dolnej części lewego nadnercza - ocena wśród artefaktów ruchowych ograniczona". Czy mam powód do niepokoju

Lek. Paweł Szadkowski

Nie jest to raczej niepokojący wynik. Incedentaloma, czyli przypadkowo wykryty guz nadnercza, nieme klinicznie, wykrywa się w 2-4% wykonywanych tomografii. W zależności od stanu klinicznego można albo obserwować zmianę, albo ją usunąć. Najlepiej udać się z wynikiem do swojego lekarza prowadzącego.