Co znaczy możliwość pogrubienia dolnej części lewego nadnercza?
Przypadkowo podczas badań TK - tętnic aorty brzusznej dowiedziałem się, że wykryto: "Guzek nadnercza prawego ( prawdopodobnie gruczolak) o wym. 18 mm x 16 mm. Możliwość pogrubienia dolnej części lewego nadnercza - ocena wśród artefaktów ruchowych ograniczona". Czy mam powód do niepokoju

MĘŻCZYZNA, 64 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Nie jest to raczej niepokojący wynik. Incedentaloma, czyli przypadkowo wykryty guz nadnercza, nieme klinicznie, wykrywa się w 2-4% wykonywanych tomografii. W zależności od stanu klinicznego można albo obserwować zmianę, albo ją usunąć. Najlepiej udać się z wynikiem do swojego lekarza prowadzącego.