Co znaczy nerwowe wyciskanie pryszczy i obgryzanie paznokci?

WITAM .JESTEM 38 LATKA Z 2 DZIECI. TO CO TERAZ POWIEM JEST TYLKO MOJA DIAGNOZA ALE MYSLE ZE TRAFNA I CHCE SOBIE POMOC ALE NIE WIEM DO JAKIEGO LEKARZA SIE UDAC. STRASZNIE SIE WYDZIERAM , OBGRYZAM PAZNOKCIE OKROPNIE I WYCISKAM PRYSZCZE TAK MOCNO ZE WSZEDZIE MAM RANY . NIE NAWIDZE BALAGANU I SPRZATAM NA POTEGE (JAK ROBOT},DEZYNFEKUJAC PRZY TYM WSZYSTKO . NIE UMIEM ODPOCZYWAC CALY CZAS MYSLE CO TRZEBA ZROBIC. MAM DOSC CZY WIZYTA U NEUROLOGA COS POMOZE.PROSZE O POMOC

To co Pani opisuje, to są objawy napięcia emocjonalnego. Objawy pojawiają się z jakiegoś powodu. Źle się Pani z nimi czuje, ale aby z nimi sobie poradzić należałoby dotrzeć do ich przyczyn. W czasie rozmowy z psychologiem lub psychoterapeutą miałaby pani okazję spojrzeć nieco głębiej na swoje emocje i to co dzieje się w Pani życiu.

pozdrawiam, RG.

Witam Panią
Opisane przez Pana objawy mają zapewne podłoże emocjonalne
czyli są natury psychologicznej.
Prawdopodobnie są to zaburzenia nerwicowe, jednak rzetelną
diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy dotrzeć do źródła problemu,
rozpoznać przyczynę psychicznych uwarunkowań związanych
z przymusem wykonywania opisanych przez Panią czynności
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl