Co znaczy nieprawidłowy obraz cytologiczny oraz nieprawidłowe komórki nabłonka?

Witam otrzymałam wynik cytologii i strasznie się martwię zaznaczono w nim Obraz cytologiczny nieprawidłowy oraz nieprawidłowe komórki nabłonka gruczolowego(AGC)-kanału szyjki macicy (endocerwikalne). Co to oznacza?

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety taki opis nie mówi nam nic więcej, niż to, że obecne są nieprawidłowe komórki - czyli takie, które same w sobie najczęściej nie oznaczają nowotworu, ale mogą mieć zwiększony potencjał do transformacji nowotworowej. Z takim wynikiem musi się Pani udać do ginekologa, gdyż konieczna jest dodatkowa diagnostyka.