Co znaczy obraz cytologiczny zmiany pęcherzykowatej bliżej nieokreślony?

W rozkazach wśród elementów morfotycznych krwi duże normotypowe tyreocyty w płatach grupach i rozproszeniu dość liczne tworzące struktury drobnopecherzykowe obfity koloid w postaci płynu i mikrokropel. Obraz cytologiczny zmiany pęcherzykowatej bliżej nieokreślony kategoria III wg Bethesda. Proszę o interpretacje ...

Lek. Paweł Szadkowski

Obraz cytologiczny zmiany pęcherzykowatej bliżej nieokreślony kategoria III wg Bethesda - jest to kategoria używana tylko wtedy, gdy nie jest możliwe uściślenie rozpoznania cytologicznego. Rozpoznanie
to stanowi per se podstawę do rozważenia leczenia operacyjnego w przypadku występowania istotnych cech ryzyka w obrazie USG. Sugeruję skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym, ponieważ dalsze postępowanie będzie zależeć od pani obrazu klinicznego, wyniku pozostałych badań oraz powodu wykonywania badania.