Co znaczy opuchlizna dziąsła po czyszczeniu zęba?

W niedzielę byłem na pogotowiu stomatologicznym z bólem dolnej szóstki, została wyczyszczona prawdopodobnie zatruta i zaklejona, bolało do dzisiejszej nocy aktualnie jest dobrze nic nie czuć, ale najprawdopodobniej węzeł chłonny pod dziąsłem jest opuchnięty, samo dziąsło jest ok. Kolejną wizytę z dentystą mam umówioną na czwartek. Przejmować się tym i szukać kogoś kto mnie przyjmnie jeszcze dzisiaj czy spokojnie poczekać do czwartku?

W razie wszelkich wątpliwości najlepiej udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który ma pełną wiedzę na temat wykonanego zabiegu.