Co znaczy podwyższony wynik ALT?

Witam. Czy podwyższony wynik ALT 37 ( norma wg. laboratorium do 33) powinna niepokoić ? Czy wypicie ok 3 filiżanek kawy przed morfologia mogło mieć znaczenie ? Dodatkowo podwyzszony cholesterol całkowity 217 i glukoza 100. Pozostałe wyniki badań w normie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zmodyfikować swoją codzienną dietę. Jeszcze nie ma powodów do obaw ale trzeba zmienić nawyki żywieniowe.