Co znaczy pogłębienie lordozy lędźwiowej z poziomym ustawieniem k.krzyżowej?

Witam! rok temu robiłam tomograf kręgosłupa.Badanie wykonano od wysokości połowy trzonuTh12do S2 w warstwach co1,25mm.Wynik brzmi następująco:pogłębienie lordozy lędzwiowej z poziomym ustawieniem k.krzyzowej. Obecne kręgi przejściowe na poziomach Th-L i L-S.Zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze pod postacią osteofitów na krawędziach trzonów. Masywna artroza w stawach międzykręgowychL3-L4,L4-L5i L5-S1.Zmiany zwyrodnieniowe z efektem próżniowym w stawach krzyżowo -biodrowych z podchrzęstną sklerotyzacją.Zwyrodnieniowy ześlizg przedniI na IIst na poziomie L4/L5.Stenoza kanałowa na tym poziomie w wymiarze AP szer.ok 5mm.Krązek nieprzemieszczony.Znaczne pogrubienia i zmiany awyrodnieniowo wytwórcze stawów międzykręgowych na tym poziomie.Na poziomie L2/L3,L3/L4 zaznaczone cechy uogólnionego uwypuklenia krążkam-ko typie bulging.(...)Ograniczenie rezerwy przestrzennej otworu międzykręgowego lewego i zachyłka bocznego.Parę dni temu doznałam jakby paraliżu całego ciała.Zostałam przewieziona na SOR ,podano mi 5 kroplówek .Po 8 godzinach zostałam wypisana do domu z receptą na leki przeciwbólowe(Poltram combo,Biofenac,SirdaludMR 6mg 0

Lek. Paweł Szadkowski

Wymaga pani pilnej konsultacji neurochirurga oraz neurologa. Trudno na podstawie pani opisu stwierdzić jakiego charakteru były pani neurologiczne objawy ubytkowe.