Co znaczy przezierność karku trudna do oceny?

Witam.jestem w 11-12 tygodniu ciąży miałam robione wczoraj usg i taki opis przeziernosc karku oraz pokrywa kosci czaszki trudne do oceny ze wzgledu na polozenie plodu co to oznacza bardzo się martwie

Lek. Paweł Szadkowski

Po prostu ułożenia Pani dziecka było takie, że trudno było ocenić te struktury. Czyli po prostu płód się schował. Warto po prostu powtórzyć badanie, dzieckonjest w ciągłym ruchu, więc np. za parę dnite struktury będą widoczne i wtedy lekarz je oceni.