Co znaczy spłycona lordoza?

Witam.Proszę o interpretacje wyniku z rezonasu,ktory byl wykonany juz drugi raz po urazie ktorego doznalam w pracy.Splcona lordoza.tendencja do pozimiego ustawienia kisci krzyzowej.wysokosc trzonoe kregoeych zachowana.dehydrytacja krazkow miedzykr.na poziomie L4/L5 i L5/S1,obizenenie wysokosci krazka miedzykr.na poziomie L5/S1. Na poziomie L4/L5 widoczna jest centralna protruzja pierscienia miedzykr., o wym AP do2,5 mm,powodujaca dyskretna kompresje na worek oponowy oraz zwezenie obu schylkow bocznych,bez cech konfliktu z korzeniami nerwowymi. Na poziomie L5/S1 widoczns jest centralna protruzja pierscienis wloknistego krazka miedzykr., o wym APok4mm,z kompresja worka oponowego i zwezeniem oby zachylkow bocznych-mozliwy konflikt z korzeniami nerwowymo obustronnie,cechy pekniecia tylnego pierscienia wloknistego na tym poziomie.Tobiele okolokorzeniowe na poziomie S3 o wym 10 mm oraz na poziomie S2 o sr5mm.Jakie leczenie??czy potrzebna operacja??jak dlugo bede odczuwac dolegliwosci?- jestem juz piaty miesiac na L4 a chcialabym juz wrocic do pracy,ale bardzo kiepsko się czuje.Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa z cechami choroby krążków międzykręgowych. Należy pamiętać, że nie każda opisywana zmiana zwyrodnieniowa daje objawy kliniczne. Relatywnie często spotyka się rozbieżności między zmianami widocznymi w badaniach obrazowych a stanem klinicznym chorego. Zależy to m.in. od możliwości kompensacyjnych kanału kręgowego. Zespół bólowy kręgosłupa jest problemem wieloczynnikowym. O Sugeruję udać się do swojego lekarza prowadzącego w celu interpretacji wyniku łącznie z pani obrazem klinicznym (co jest niezbędne do podejmowania dalszych decyzji) i ewentualnie kontynuacji leczenia. O ewentualnej operacji może pani porozmawiać z prowadzącym neurologiem lub neurochirurgiem (ból jest względnym wskazaniem do operacji).