Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy ta zmniejszona samoocena?

Witam Mój problem to niska samoocena. Zawsze miałam niską ocenę siebie ale małżeństwo studia i praca pozwoliły mi w siebie uwierzyć. Od 2 lat jestem z dziećmi w domu moja ocena spadła czuje się beznadziejna niepotrzebna w dodatku jazda samochodem wywołuje we mnie paniczny strach. Boje sie że coś sie stanie, że nie za uwaze czegoś kogoś. Kiedyś lubiłam jeździć autem, po trafiłam przedstawić inne zdanie innym teraz wolę ustąpić. Czuje sie jak kura domowa pomimo tego że kocham moją rodzinę ponad wszystko dusze się w własnym domu. Do pracy nie mam narazie szans wrócić a już nie umiem tak żyć boje się za chwilę zacznę wątpić całkowicie w siebie.
KOBIETA, 32 LAT 5 miesięcy temu

Kompleksy, które prowadzą do depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie znaczenie dla rozwoju depresji mają kompleksy.

WitamMyślę, że lęki, które się u Pani pojawiły i poczucie braku ważności wynika z tego, że przez ostatnie 2 lata skupiła się Pani na domu i dzieciach. Wychowanie dzieci daje oczywiście wiele satysfakcji i radości, ale jako matki często zapominamy o sobie, swoich potrzebach i marzeniach i oddajemy całą swoją energię rodzinie. Możliwe, że było tam w Pani przypadku? Obawa przed jazdą samochodem może być powiązana z nasilonym lękiem, ale może też wynikać z braku pewności siebie jako kierowcy. Jeśli mówi Pani, że teraz nie ma szansy podjąć pracę to warto pomyśleć o jakiejś aktywności, nowym hobby, które da Pani czas tylko dla Siebie i poprawi samopoczucie. Proszę się zastanowić co Pani sprawia przyjemność, może kiedyś było pasją albo ma Pani jakieś marzenie n.p nauka szycia, czytanie, sport, malowanie paznokci, gotowanie. Niech Pani napisze te aktywności na kartce i spróbuje wybrać trzy, które byłyby teraz możliwe do wdrożenia w życie.Jeśli lęki się nasilą proszę się zapisać do psychologa, terapeuty.Pozdrawiam

Kamila Jakubowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy