Co znaczy taki eeg u syna?

Witam Serdecznie Syn ma 10lat ma zdiagnozowane niedoksztalcenie mowy o typie afazji motorycznej Prosze o interpretacje wyniku eeg Zapis wykonany w czuwaniu.Czynnosc prawidlowa, zróżnicowana przestrzennie z dominacja niskonapięciowej czynnosci alfa 10-11Hz i do 59uV nad ok potyliczna.Na jej tle zarejestrowano 1raz wyladowania uogólnione do 1sek w postaci wysoko napieciowych fal ostrych wraz z zespolami iglica z fala wolna.9'07'' Reakcja O-Z obecna bez wrażliwości na próbę stroboskopowa.Zapis wrazliwy na HV.Bardzo liczne artefakty pochodzenia ruchowego i miesniowego. Zapis nieprawidlowy

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować ten wynik z neurologiem dziecięcym. Wynik ten można interpretować jedynie w odniesieniu do znajomości stanu klinicznego pacjenta oraz do wyników innych badań.