Co znaczy taki opis po MR głowy?

w opisie MR głowy po wyciętym 1,5 roku temu glejaku w móżdżku jest taki opis: Niewielkie jamy malacyjne w robaku i lewej półkuli móżdżku, otoczone obszarami gliozy, bez cech wzmocnienia pokontrastowego. Po dożylnym podaniu kontrastu na wysokości konara środkowego móżdżku po stronie lewej obszar obrączkowatego wzmocnienia sygnału (7x5mm), podobna zmiana w prawej półkuli w przyleganiu do namiotu - na przebiegu naczyniowym. Komora IV miernie poszerzona na stronę lewą. W istocie białej obu półkul mózgu nieliczne drobne ogniska hiperintensywna - naczyniopochodne. Ognisk restrykcji dyfuzji nie ujawniono. Układ korowy w normie, symetryczny, bez przemieszczeń. Zbiorniki podstawowe w normie. co oznacza zwłaszcza to wzmocnienei sygnału, reszta opisu powtarza się z poprzednim badaniem, to wzmocnienie było ale opisujący wskazał na konieczność powtórzenia badania

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować tern wynik z lekarzem, który zlecał to badanie.