Co znaczy taki wynik cholesterolu we krwi?

Mam 61 lat, 65kg przy wzroście 168 cm.Wynik glukoza 105mg/dl,cholesterol całkowity 221mg/dl, HDL 53 mg/dl,LDL 148 mg/dl.trójglicerydy 191mg/dl Jestem zaniepokojona swoimi wynikami.Chciałabym uniknąć stosowania leków.Prosze o wyjaśnienie czy mam powody do obaw i czy mogę zmienić coś w swoim trybie życia, aby to zmienić. Nadmieniam, że pobranie krwi miałam o 7rano,a ostatni posiłek zjadam około godziny 00:01

Lek. Paweł Szadkowski

Pani wyniki odbiegają od normy, ale nie są bardzo niepokojące. Odpowiednio ułożona dieta może pomóc w ich wyrównaniu. Pełna interpretacja pani wyników będzie możliwa dopiero po zestawieniu ich z pani obrazem klinicznym (brakuje wartości ciśnienia tętniczego oraz innych czynników ryzyka incydentu sercowo-naczyniowego). Najlepiej udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnego zbadania i otrzymania dalszych zaleceń.