Co znaczy takie spłycenie lordozy szyjnej?

Witam mam na imie Iwona mam 28 lat chcialabym prosic o interpretacje moich wynikow rtg odcinka szyjnego i czy to cos groznego. Splycenie lordozy szyjnej. Eburnacje wyrostkow stawowych. Osteofity tylnych krawedzi trzonowc4-5 wpuklajace sie do otworow miedzykregowych.

Lek. Paweł Szadkowski

Opis badania obrazowego świadczy o zmianach zwyrodnieniowych w obrębie kręgosłupa szyjnego, ale nie sposób dokonać interpretacji badania bez zestawienia go z pani obrazem klinicznym (objawami). Relatywnie często spotyka się rozbieżności między zmianami widocznymi w badaniach obrazowych a stanem klinicznym chorego. Sugeruję udać się do neurologa lub lekarza prowadzącego w celu ewentualnego rozszerzenia diagnostyki (dokładniejszym badaniem jest MR, ale podobnie jak w tym przypadku, korelacja z objawami potrafi być różna). Dla zobrazowania problemu - wiele osób ma zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa mogące nie dawać żadnych objawów klinicznych. Wszystko zależy też od tego w jakim celu miała pani wykonywane badanie.