Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy takie spłycenie lordozy szyjnej?

Witam mam na imie Iwona mam 28 lat chcialabym prosic o interpretacje moich wynikow rtg odcinka szyjnego i czy to cos groznego. Splycenie lordozy szyjnej. Eburnacje wyrostkow stawowych. Osteofity tylnych krawedzi trzonowc4-5 wpuklajace sie do otworow miedzykregowych.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Opis badania obrazowego świadczy o zmianach zwyrodnieniowych w obrębie kręgosłupa szyjnego, ale nie sposób dokonać interpretacji badania bez zestawienia go z pani obrazem klinicznym (objawami). Relatywnie często spotyka się rozbieżności między zmianami widocznymi w badaniach obrazowych a stanem klinicznym chorego. Sugeruję udać się do neurologa lub lekarza prowadzącego w celu ewentualnego rozszerzenia diagnostyki (dokładniejszym badaniem jest MR, ale podobnie jak w tym przypadku, korelacja z objawami potrafi być różna). Dla zobrazowania problemu - wiele osób ma zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa mogące nie dawać żadnych objawów klinicznych. Wszystko zależy też od tego w jakim celu miała pani wykonywane badanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy