Co znaczy takie usg ginekologiczne?

Prosze o interpretacje wyniku USG ginekologicznego. Trzon macicy w przodozgieciu o jednolitej echogenicznosci i rownym obrysie o wym. 63x50x55 mn. Endometrium hiperechogeniczne o rownym obrysie i grubosci obu warstw do 14 mm. W jamie macicy widoczny hiperechogeniczny obszar o wym. 15x6 mm - najprawdopodobniej polip. W zatoce Douglasa slad wolnego plynu . Czy ten polip jest duzy? Czy trzeba go usuwac? Mama moja miala raka trzonu macicy.
Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy od Pani dolegliwości. Proszę skonsultować się z ginekologiem.