Co znaczy ten dołek podczas regularnych ćwiczeń?

Regularnie ćwiczę siłowo z wolnymi ciężarami i staram się budować estetyczna sylwetke. Ostatnio zauważyłęm dziwna przypadłość. Gdy podniosę obydwie ręce w bok na lewym barku mam jakby dołek. Gdy podnoszę rękę nie jest tak spięty jak prawy. Najdziwniejsze jest w tym że nie odczuwam żadnego bólu, mogę wykonywać pełne zakresy ruchu. Mam takie wrażenie jakby przedni akton barku nie brał udziału w ruchu. Niedługo mam zamiar wybrać się na wizytę ale może dowiem sie czegoś tutaj. Z góy dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Może to wynikać z asymetrii ciała co jest fizjologią. Jeśli odczuwa pan osłabienie mięśni lub dysproporcja jest znaczna może pan udać się do lekarza ortopedy lub chirurga.