Co znaczy ten obraz mózgu?

Dzień dobry, Proszę o analizę. Badanie robione z uwagi na występujące mocne zawroty głowy jakiś czas temu, które ustąpiły. Od tamtej pory jednak bardzo często miewam złe samopoczucie, wrażenie pogorszonego widzenia, problemy z koncentracją czy osłupienie/otępienie. Rezonans magnetyczny angio z kontrastem Badanie MR głowy wykonane w sekwencji Se, FLAIR w obrazach T1, T2, PD w płaszczyźnie strzałkowej, czołowej i poprzecznej. Rekonstrukcja naczyń w programie 3D. Badanie wykazuje: Układ komorowy nieposzerzony i nieprzemieszczony. Przestrzenie podpajęcze na sklepistościach i w obrębie zbiorników podstawy prawidłowej szerokości. Badanie nie wykazuje obecności zmian niedokrwiennych. Nie stwierdza się zmian o lokalizacji i morfologii typowej dla procesu demielinizacyjnego. Nie stwierdza się wykładników procesu wypierającego. Badanie wykonane po podaniu środka kontrastowego nie wykazuje ognisk wzmocnienia patologicznego w obrębie OUN. Rekonstrukcja naczyń mózgowia w programie ANGIO - opcja 3D wykazuje słaby sygnał przepływu w tętnicy mózgu tylnej lewej w odcinku P1, krążenie uzupełniające przez łączącą tylną od szyjnej wewnetrznej. Naczynia żylne i zatoki mózgowia uwidocznione w badaniu zmian nie wykazują. Rezonans magnetyczny głowy z kontrastem Badanie MR głowy wykonano w obrazach T1, T2 - zależnych , w sekw. FLAIR, DWI, SWI, w programie naczyniowym w sekw. TOF ( faza tętnicza i żylna ) oraz w obrazach T1- zależnych po podaniu środka kontrastowego. Mózgowie nad- i podnamiotowo bez zmian ogniskowych. Intensywność sygnału z istoty szarej i białej mózgowia prawidłowa. Przestrzenie podpajęczynówkowe szerokości prawidłowej. Układ komorowy symetryczny , nieposzerzony, nieprzemieszczony. W programie naczyniowym w sekw. TOF lewa PCA wąska na odcinku P1- cechy hipoplazji - dalsze odcinki PCA stanowią przedłużenie lewej tętnicy łączącej tylnej. Bardzo słaby sygnał przepływu z prawej tętnicy łączacej tylnej. Pozostałe tętnice mózgowia prawidłowe. Prawidłowy sygnał z zatok żylnych mózgowia. Po podaniu środka kontrastowego nie stwierdzono ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego- zarówno wewnątrz- jak i zewnątrzmógowo. Prawidłowe zakontrastowanie zatok żylnych mózgowia - bez cech zakrzepicy. Zmiany zapalne w prawej zatoce czołowej z istotnym upośledzeniem jej powietrzności.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Opis ten nie wskazuje na duże patologie w obrębie mózgowia. Radziłbym udać się z wynikiem do lekarza, który skierował Pana na to badanie. Pozdrawiam.