Co znaczy ten rezonans u taty?

Witam Wynik badania rezonansu magnetycznego szyki.Mój tata dostał wynik rezonansu ale nic nie rozumiem chciałabym uzyskać odpowiedź co oznacza ten wynik zanaczam że tato ma raka kryani. .Co da dalej.Stan, po zabiegu trachotomi środkowej na poziomie drugiej chrząstki krtani.Założono rurkę trachomijna w miejscu trechotomi od góry i strony prawej rurki trachomijnej przekrywa odwarstwiony plat obrzeknietej wyściółki tchawicy długo10mm.i grubości 5mm.Rozlegle wzmacniające się obrzekowo naciekane zmiany pozabiegowego tkankach miękkich szyji wokół tarczycy i mięśniach przykrtaniowych wokół tarczycy ,tchawicy i krtani oraz podskórnej tkance tłuszczowej zmiany są największe nacisk o wymiarach poprzecznych 26x10mm.po stronie prawej wśród chrząstka pierscieniowata i miesniami przykrtatonowymi .W śród zmian pozabiegowych słabo się wodrebia się guz. Głośni i pogłosni widoczne jest i widoczne jest okrezne przygrubienie wyściółki okolice podglosniowej do ok 6mmna długości 10mm pogrubienie obu fadu glosowych oraz możliwości przechodzenia nacieku na kruszonkę krtaniowa i fad przedsiankowych po stronie prawej .Nie uwiedcznino cech destrukcji chrząstki krtani .Węzły chlonne szyjne nie powiększone ,uwidniczono kilka nie powiekszonych granicznej wielkości węzłów chłonnych srodpiersia,górnego z których największy osiąga13x10mm leżący wokół tchawicy (między tchawica i gałęziami luku aorty)struktury kostne bez podejrzewanych onkologicznych zmian ogniskowych .zmiany zwrodnieniowe kręgosłupa szyjnego na odcinku c3 c2.Moje pytanie jest takie co oznacza ten wtnik proszę o szerszą odpowiedź ponieważ nie mogę tego nigdzie tego znaleźć a chcialabym znać wynik tego

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wynik ten należy intepretować jedynie w odniesieniu do wnikliwej znajomości stanu klinicznego Pacjenta oraz innych wyników obrazowych.