Co znaczy ten zapis eeg u 12-letniego dziecka?

Witam, Proszę o interpretację badania eeg 12 letniego dziecka. W opisie badania: czynność podstawowa zróżnicowana przestrzennie, reaktywna na bodźce wzrokowe z falami alfa 8-12 C/s i amplitudzie do 40 mV. Z połączeń czołowo-centralnych i skroniowych zarejestrowano odcinki czynności szybkiej beta oraz pojedyńcze grupy fal TheMacBundles 5-6c/s. W czasie Hv zarejestrowano pojedyńczą serię synchronicznych fal TheMacBundles 6-7 C/s o podwyższonej amplitudzie. W czasie Fs wzrasta liczba fal tarta 5-6 C/s z okolic czołowo-skroniowych. Zapis wskazuje nieduże zmiany w okolicach czołowo-skroniowo-centralnych fal theta 5-6 c/s aktywowanych przez Fs. Zapis wrażliwy na Hv. Powodem skierowania na badania było pojawienie się 3 krotnie wymiotów w okresie 2 miesięcy na czczo. Brak bólów głowy.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Ten wynik należy interpretować wraz z wynikami innych badań oraz stanem klinicznym dziecka. Radziłbym skonsultować się z neurologiem dziecięcym.