Co znaczy ten zapis usg?

Witam, dziś podczas usg jamy brzusznej lekarz odnotował w wyniku badania ultrasonograficznego następujący zapis: Endometrium jest nieco pogrubiałe 14mm, nieco niejednorodne. Gdy zadałam mu pytanie czy wszystko jest okej to odpowiedział, żebym przy okazji wizyty u lekarza ginekologa pokazała mu ten opis i zdjęcie. Zatem mam pytanie, czy mam się martwić???? chcę zaznaczyć, że mam 28 lat nie byłam w ciąży i za tydzień powinnam mieć miesiączkę. Proszę o odpowiedz.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy od dnia cyklu w którym badanie było wykonywane. Radziłbym udać się na konsultacje ginekologiczną.