Co znaczy to badanie rtg mojej mamy?

Witam,oto opis badania rtg mojej mamy lat 47 Czesciowa relaksacja prawej kopuły przepony. Przycienienie okolicy kata przeponowo-sercowego prawego,w tej okolicy widdoczny również owalny cień sr20mm rzutujacy sie czesciowo na sylwetke serca. Drobne zrosty w okolicy prawego kata przeponowo-żebrowego i koniuszka serca.Pola płucne o wzmożonym rysunku naczyniowym. Cien serca nieco szerszy o pomiarze poprzecznym. Aorta ze zwapnieniami w silniej rozwinietym łuku. Mama jest po zawale w roku 2012. Prosze o odpowiedz co o tym myślec.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Z jakiego powodu to badanie było wykonywane? Proszę skonsultować się z lekarzem, który zlecał to badanie.