Co znaczy utkanie grasicy z cechami zaniku?

Dzień dobry. Dzisiaj odebrałam wynik badania histopatologicznego po usunięciu całej tarczycy. Nic złego nie wyczytałam Są dwa opisy mikroskopowe: Pierwszy opis mikroskopowy a) węzły chłonne okolicy tarczycy - fragment tkankowy o wymiarach 4x3,5x1,5cm zawierający węzły chłonne b) Tarczyca: płat prawy o wymiarach 4,5x2,5x2cm o budowie miąższowo-guzkowej. Płat lewy 3,51x5x1,5cm o budowie miąższowej. Drugi opis mikroskopowy: a) Utkanie grasicy z cechami zaniku (adekwatne do wieku) Utkania węzła chłonnego nie znaleziono. b) Rozrost guzkowy gruczołu tarczycowego. Na powierzchni płata prawego stwierdza się ponadto utkanie przytarczycy 3x1mm. Poproszę o wyjaśnienie
Lek. Paweł Szadkowski

W celu dokładnej interpretacji wyniku najlepiej udać się do swojego lekarza prowadzącego, który zestawi go z pani pozostałymi wynikami i obrazem klinicznym. Grasica po okresie dojrzewania zaczyna zanikać i jest to proces fizjologiczny. Pozostały opis dotyczy wyciętej tarczycy z jedną przytarczycą i odpowiada rozrostowi o typie guzkowym.