Co znaczy, że grzybów chorobotwórczych nie wyhodowano?

Dzień dobry :) Czy mogę prosić o interpretację wyników wymazu z pochwy? 1. Komórki nabłonka- występują 2. Leukocyty-0-2 pojedyńcze w polu widzenia 3. Lactobacillus spp.-20-30 nieliczne w polu widzenia 4. Inne bakterie- brak w polu widzenia 5. grzyby drożdżopodobne- brak w polu widzenia 6. Clue cells- nie występują 1. Enterococcus fecalis- wzrost obfity 2. Staphylococcus spp. koagulozo-ujemny-wzrost śr. obfity 3. Grzybów chorobotwórczych nie wyhodowano Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź :)

Lek. Paweł Szadkowski

Jedynymi nieprawidłowościami jest obfita obecność Enterococcus foecalis. Pozostały opis jest prawidłowy. Interpretacja zależy od objawów jakie u Pani występują, więc w razie jakichkolwiek wątpliwości, należy zgłosić się do ginekologa i zastosować leczenie.