Co znaczy, że mam trochę więcej pęcherzyków?

Mam 36 lat. Mój wynik amh to 13,4 ! (pozostałe hormony w normie) Jestem szczupła, mam skąpe owłosienie, brak kłopotów z cerą. Ginekolog powiedział mi, że jajniki nie są powiększone, że mam trochę więcej pęcherzyków. W tym miesiącu na monitoringu uchwycona owulacja. Miesiączkuję regularnie co 31 dni. Kilka miesiecy temu straciłam ciąze, o którą starałam się jeden cykl. Wtedy nie znałam swojego wyniku badania amh. Ten wysoki wynik generuje u mnie duzo stresu. Proszę mi odpowiedzieć, czy może on świadczyć o trudnościach w staraniach, czy przeciwnie- w braku innych objawów niczego nie przesądza? Od tego cyklu mam przepisane glucophage.

Lek. Paweł Szadkowski

Podwyższony AMH może wskazywać na zespół policystycznych jajników. Podobnie określenie "trochę więcej pęcherzyków". Nie podała Pani z jakiego powodu przyjmuje Glucophage. Ten lek często jest przepisywany kobietom właśnie z zespołem policystycznych jajników. Zespół policystycznych jajników utrudnia zajście w ciążę, ale jej nie wyklucza.