Co znaczy, że nie występują jednoznaczne cechy konfliktu naczyniowo-nerwowego?

proszę o opinię rm okolice obu kątów mostowo-móżdżkowych bez zmian,kompleksy nn.VII i VIII niepogrubiałe.Przy prawym kompleksie nn.VII i VIII i prawym nerwie V przebiega pętla naczyniowa,przylega do struktur nerwowych,w badaniu MR nie występują jednoznaczne cechy konfliktu naczyniowo-nerwowego-do korelacji klinicznej Pozdrawiam Aga

Rozpoznanie konfliktu naczyniowo nerwowego jest rozpoznaniem raczej klinicznym a nie radiologicznym . Znaczy to że kierujemy się w rozponznaniu tym co dolega pacjentowi. Konflikt naczyniwowo nerwowoy z kazym nerwem czaszkowym ma dosyć charakterystyczny obraz i jesli taki występuje a brak dowodu w badaniu MR , to nalęzy konflikt rozpoznac i leczyć.
Stąd taki opis.
Pozdrawiam