Co zrobić, aby dziecko skupiało uwagę na pracach zadanych w przedszkolu?

Synek ma 5 lat,nie potraf w przedszkolu skupić się na pracy zleconej przez Panią, nie słucha poleceń,trzeba powtórzyć mu kilka razy.W szatni interesuje go wszystko wokół,każde dziecko które przychodzi.Na moje prośby często reaguje dopiero za drugim razem.Widzę że jest rozkojarzony w kinie nie usiedzi nawet chwili,stuka,macha nogami zaś przy zabawie i tv jest bardzo skupiony nie lubi jak mu ktoś przeszkadza.Co zrobić aby skupiał uwagę na pracach zadanych w przedszkolu słuchał poleceń.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Z opisu wynika, że dziecko ma problemy z koncentracją uwagi. Powinno się w przedszkolu podczas prac ograniczyć bodźce, dzielić zadania na części, dawać krótkie polecenia, przypominać i pokazywać co ma wykonać. Podobnie w domu. Miejsce do lekcji powinno być pozbawione atrakcji, które mogą rozpraszać. Na biurku tylko leży to co jest potrzebne w danym momencie, itd
Dobra terapią na poprawienie koncentracji uwagi oraz pamięci jest EEGbiofeedback.
Pozdrawiam AM