Co zrobić, aby miesiączka wróciła?

Witam, mam 16 lat jestem dziewczyną o wadze 51 kg i mam 175 cm. Ostatnio mój tryb aktywności fizycznej jest bardzo niski ze względu na brak siły i ból, który pojawia się np. przy wykonywaniu brzuszków (kości poobijane). Moja waga jeszcze pod koniec sierpnia wynosiła 64 kg. We wrześniu dostałam okres, który był krótki i tak naprawdę prawie żaden. Trwał dwa dni i upławy były niewielkie. Dziś jest 21 grudnia,a ja od tamtej pory nie dostałam okresu. Co robić ? Oczywiście nie chcę przytyć, bo znów zacznę czuć się potwornie, ale także męczy mnie ciągle liczenie kalorii i wyczekiwanie do końca dnia, kiedy już wiem, że nie muszę o tym myśleć po ostatnim posiłku.

Witam ciepło,

Niestety Twoje BMI jest zbyt niskie.
Zdecydowanie nie powinnaś stosować diet odchudzających!
Nie warto podążać za kultem wychudzonej sylwetki - najważniejsze jest Twoje zdrowie.
Zanik miesiączki świadczy o tym, iż organizm nie funkcjonuje prawidłowo.
Niezbędna będzie konsultacja lekarska/ginekologiczna.
Możliwe, iż konieczne będzie włączenie farmakoterapii, która pozwoli na unormowanie cyklu miesięcznego.
Warto także poprosić psychologa o wsparcie.
Pomoże on uporać się z natrętnymi myślami oscylującymi wokół jedzenia.
Nie zwlekaj!
Trzymam kciuki za poprawę zdrowia!

POZDRAWIAM