Co zrobić, aby moje dziecko mniej chorowało?

Witam Prosze o rade. Siedmiolatka.od 5 lat leczona na astme flixotide 2x125 milukante na noc.Od wrzesnia 2018 corka chora 10 x cyklicznie co 2 tygodnie.Zaczyna sie od temperatury,kaszlu napadowego i dusznosci,zwiekszam co 4 h flixo i wentolin za zgoda pulmonologa ewentualnie antybiotyk gdy kaszel dlugo sie utrzymuje. Osluchowo czysto, USG klatki :zmiana zapalna przy grasicy.Po leczeniu zmiana znika a po miesiacu pojawia sie znowu.Byla w sanatorium Dabki i Rabka Zdroj.Wyniki krwi idealne,markery czynnika zapalnego w normie,alergia ujemne. Gdzie sie udac zeby dziecko mniej chorowalo?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Niestety nie ma ,jednej sprawdzonej metody" wzmocnienia odporności. Gdy dziecko dorośnie, a razem z nim do końca rozwiną się dogi oddechowe to częstość infekcji powinna spaść. Pozdrawiam.