Co zrobić, aby poprawić sprawność seksualną?

Dzień dobry .Nazywam się Janusz i mam 49 lat.Piszę do pana z zapytaniem .Od dłuższego czasu nie mam popędu seksualnego ,palę papierosy ,mam niedoczynność tarczycy ,biorę leki Euthyrox N 200 ,TSH wynik 3-cia generacja 4,126 ,mam nadwagę, czy to ma jakiś wpływ na to.?Chciałbym się dowiedzieć co mam zrobić aby poprawić sprawność seksualną.Proszę o odpowiedż .

Dzień dobry,

Każdy z czynników (niedoczynność tarczycy, palenie, nadwaga) ma negatywny wpływ na Pana libido. Najlepiej jak skorzysta Pan z osobistej konsultacji u lekarza POZ (lub urologa), którzy po przeprowadzeniu badania, będa w stanie udzielić odp. czy wyłącznie niezdrowy tryb życia jest przyczyną braku popędu sex.