Co zrobić, aby poprawić stan mojej cery?

Dzień dobry, mam 21 lat i co roku w okresie letnim zmagam się z tzw. kaszka. Występuje głównie w okolicach czoła, ale cała moja twarz ma taka nierówna strukturę i mam uczucie zapchanej i zanieszczyszonej cery. Nie jest to mocno widczone,ale pod światło wyglada bardzo nieestetycznie. Wydaję mi się,że nie jest to kwestia kosmetyków, które stosuje, bo zauważyłam, że objawy nasilaja sie po przebywaniu na słońcu (uwielbiam się opalać). Chodziłam do dermatologa i używałam różnych preparatów i nawet pomagały,ale problem zawsze wraca. Nie jestem na nic uczulona oraz odżywiam się w miarę zdrowo. Co mogę zrobić, żeby poprawić stan mojej cery?

Dzień dobry, odpowiednia pielęgnacja nie powinna nadmiernie wysuszać skóry oraz działać komodogennie - sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zależnie od rodzaju i stopnia zaawansowania problemu powinno używać się kosmetyków regulujących ilość wydzielanego sebum ( zawierające związki cynku, wit. B6), o działaniu bakteriobójczym ( kwas azelainowy, olejek z drzewa herbacianego), udrażniającym ujścia gruczołów łojowych (kwas salicylowy, kwasy AHA) w odpowiedniej korelacji z substancjami łagodzącymi - zabezpieczającymi warstwę rogową naskórka. Środki stosowane do oczyszczenia twarzy powinny usuwać nadmiar produkowanego sebum lecz bez nadmiernego odtłuszczenia skóry. Powinno unikać się kosmetyków o ciężkiej konsystencji blokujących ujścia gruczołów łojowych. Najlepiej próbkę kosmetyku wypróbować na swojej skórze i obserwować, jaki skutek wywołuje. Nie każdy kosmetyk będzie sprawdzał się na każdej skórze o podobnym problemie. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.