Co zrobić, aby pozbyć się psychicznej blokady związanej z oddawaniem moczu?

Mam psychologiczny problem z oddawaniem moczu. Mianowicie, kiedy jestem w toalecie publicznej, gdzie są duże kolejki i ktoś czeka pod kabiną na mnie, to mam jakąś taką blokadę psychiczną i nie potrafię oddać moczu. Tak samo jest w przypadku, gdy np. jedziemy ze znajomymi samochodem i robimy postój gdzieś po drodze, to wszyscy idą się wysikać, a ja nie potrafię. O oddawaniu moczu do pisuaru nawet nie ma co wspominać. Nie wiem skąd ten problem, ale niestety jest. Co mogę zrobić, aby się go pozbyć?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Będzie to dla Pana bardzo trudne. Jedyną szansą jest próba skupienia się na oddawaniu moczu bez względu na otoczenie. Wymaga to długich prób.