Co zrobić aby pozbyć się tłuszczu tylko z brzucha?

Witam. Jestem w miarę szczupła wg. mojego BMI, przy 158cm ważę 52kg i mam 18 lat. Lecz niestety mam spory brzuch (81 cm na wysokości pępka). Jadłam co popadnie, dużo słodyczy i tłuszczu i z tego powodu utyłam w brzuchu i może troszkę w pupie. Czy jeśli moja dieta będzie się opierała na nie spożywaniu tłustych potraw, słodyczy i białego pieczywa oraz jeśli będę robiła A6W lub ABS II to wystarczy, abym schudła tylko i wyłącznie w brzuchu? Nie wpłynie to np. na zmniejszenie mi się biustu? Dodam że obecnie, gdy jest zimno nie prowadzę żadnej aktywności fizycznej oprócz krótkich spacerów i nie jem nabiału (nie lubię mleka, jogurtów naturalnych, śmietan itp oraz niektórych potraw również np. tłustej wędliny) Mój obecny jadłospis wygląda mniej więcej w taki sposób: Śniadanie- dwie kanapki z chlebem razowym i chudą wędliną lub serem żółtym do tego zielona herbata, II Śniadanie- jabłko, Obiad- zupa, zielona herbata, Podwieczorek- mandarynka lub jakiś owoc, Kolacja- kanapka z chlebem razowym i ogórkiem lub pomidorem.
18 LAT ponad rok temu

Witam,

Opisany przez Panią sposób odżywiania niestety nie jest do końca prawidłowy.
W Pani menu brakuje warzyw i nabiału.
Proszę zajrzeć na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g i skonfrontować to z Pani nawykami.

Podejrzewam, iż ilość kcal pochodzących z wymienionych przez Panią produktów, jest niewystarczająca, aby zrealizować zapotrzebowanie na energię.

To z jakich obszarów mobilizowana jest tkanka tłuszczowa, jest sprawą indywidualną, nie jestem w stanie zagwarantować Pani, czy odchudzanie nie spowoduje zmniejszenia biustu, gdyż ten w głównej mierze złożony jest właśnie z tkanki tłuszczowej.

Na pewno wspomniane przez Panią ćwiczenia pomogą ukształtować "trudne" partie ciała.
Niemniej najlepiej, gdyby prawidłowej techniki nauczyła się Pani pod okiem trenera fitness.
Inne ćwiczenia znajdzie Pani na www.abccwiczenia.pl

Aktywność powinna być podejmowana o każdej porze roku, wiem, że niskie temperatury za oknem nie sprzyjają mobilizacji do ruchu, niemniej jest wiele możliwości, aby ćwiczyć również zimą, czy na jesieni.
Wiele ośrodków oferuje zajęcia typu aerobik, pływanie, aqua aerobik, proszę je rozważyć.

Pozdrawiam