Co zrobić, aby rodzice dawali mi więcej swobody?

Mam 18 lat i dalej nic nie mogę robić sama , ani wychodzić kiedy chce z przyjaciółmi ani pojechać na kilka dni ze znajomymi gdzieś, a jak już chce wyjść gdzieś to muszę ich prosić z jakieś tydzień żeby się wkoncu zgodzili. Mam już dosyć ... Nie raz z nimi rozmawiałam i nic to nie daje, a przecież mam już 18 lat i chce tylko trochę swobody, i ciągle powtarzają ze jeśli mieszkam pod ich dachem to ma być jak oni mówią. Nigdy nie zrobiłam nic żeby stracili do mnie zaufanie a wręcz przeciwnie codziennie im pokazuje ze jest inaczej i ze sobie dam radę w ewentualnych problemach lub potrzebach . I już nie wiem co mam zrobić bo rozmowa z nimi nic nie daje ...

Przypuszczam, że motywacją rodziców jest troska o Panią. Być może nue chodzi o kontrolę Pani, ale o zatroszczenie się o Panią. Proszę spróbować porozmawiać z rodzicami pod kątem Pani i ich potrzeb oraz lęków. Być może uda wypracować się jakiś kompromis. Tak to często jest, że rodzice mają kłopot z dostrzeżeniem, że ich dzieci dorastają. Potrzebna zatem rozmowa na płaszczyźnie dorosły - dorosły, bez zbędnych emocji czy roszczeń. Powodzenia życzę w rozmowach z rodzicami.

Witam serdecznie,

Dziękuje za zaufanie. Trochę cię rozczaruje bo tak naprawdę rozumuje tak jak Twoi rodzice. Skończone 18 lat jeszcze do niczego nie upoważnia. To tylko data w metryce, ale mieszkasz u rodziców, jesz u rodziców, posyłają do szkoły rodzice i na rozrywki też dają rodzice, Pewnie dlatego wymagają podporządkowania. Jeszcze trochę czasu aż pójdziesz na studia. Wtedy sytuacja na pewno się zmieni. Trzeba do problemu podejść spokojnie. Myślę że te 18latki, które mają więcej luzu, wykazują brak zaopiekowania i miłości, którą mogliby im dać rodzice. Tak naprawdę nie warto się spieszyć do imprezowania i tak zwanej wolności. Spokojnie poczekaj i nie złość się na rodziców i na mnie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.