Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić aby schudnąć?

Mam 158cm wzrostu i ważę 55kg :(:( Chciałabym przez 2miesiące zgubić 6kg ? Czy jest to możliwe , jaką powinnam stosować dietę i ile czasu dziennie poświęcać na ćwiczenia ??? Najbardziej zależy mi na zgubienie centymetrów z ud ! Mój wiek to 16lat
ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam,

Przy wzroście 158cm i wadze równej 55kg współczynnik masy ciała BMI wynosi 22 - oznacza to prawidłową wagę. Natomiast przy masie ciała 49kg BMI wynosi 19,6 co nadal jest w normie, ale bliżej dolnej granicy. Oznacza to, że przy kolejnej utracie masy ciała może już dojść do niedożywienia. Odradzam odchudzanie się osób o normalnej masie ciała ze względu na to, że stosując nieracjonalne diety mogąrozregulować i spowolnić swój metabolizm. Póki masa ciała jest w normie należy zadbać o to, by się nie zwiększyła. Najlepiej to zrobić dużo się ruszając i zdrowo odżywiając.

Dietetyk w Szpitalu Grochowskim im. dr n. med. Rafała Masztaka w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy