Co zrobić, aby skutecznie schudnąć z nóg?

Witam. Mam 15 lat, jestem dziewczyną, mam 163 cm wzrostu i ważę 54 kg. Mam problem z nogami, ponieważ są one dosyć, a nawet dobrze umięśnione, gdyż mam ze sportem do czynienia na co dzień, trenuje siatkówkę. Co zrobić, żeby po prostu mieć chude nogi? Mięśnie są tak rozbudowane, że moje nogi wyglądają grubo. Wydawało by się, że gdy trenuje to powinno być wręcz odwrotnie, stawać się coraz chudsze, a one się rozbudowują, zazdroszczę innym dziewczynom, że mają tak ładne nogi, a ja muszę się z tym męczyć. Co mam z tym zrobić?

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 20,37 i znajduje się na 50 percentylu, co oznacza, że Twoja masa ciała jest idealna. Nie ma wskazań, abyś się odchudzała.

Treningi siatkówki pomagają Ci w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i jednocześnie stymulują rozwój mięśni. Nie powinnaś bardzo przejmować się wyglądem swoich nóg - umięśnione są na pewno bardzo zgrabne. Znajdź inne pozytywne strony w swoim wyglądzie. Na pewno dojdziesz do wniosku, że masz wiele innych zalet mimo rozbudowanych nóg.

Jedynym rozwiązaniem Twoich problemów byłoby zaprzestanie treningów, co szczególnie odradzam, gdyż korzyści z bycia aktywnym fizycznie są ogromne - dla zdrowia i samopoczucia.

Pozdrawiam