Co zrobić, aby stracić na wadze?

Ma 30 lat aktualnoe waże 110 kg. Moj tryb zycia nie jest idealny ogolnie mój trym życia jest siedzacy. Aktywnosc fozyczna sprowadza sie to reweru raz w tygodniu. Lubie rower może i bym jeździl częściej ale moka praca niestety mi to skutecznie unoemozliwa. Jem wszystko i pewnie w nadmiarze. Prosze o jakas porade bo jestem zalamay

Lek. Paweł Szadkowski

Wydaje mi się, że z powodzeniem mógłby pan znacznie stracić na wadzę zmieniając swój tryb życia. Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. Jeśli pana tryb pracy nie pozwala na wygospodarowanie czasu na rower, może pan pomyśleć o rowerze stacjonarnym do domu lub na siłowni. Priorytetem powinna być dla pana odpowiednia dieta. Najlepiej zmienić ją w konsultacji z dietetykiem, który pomoże skomponować ją odpowiednio do pana potrzeb i możliwości.