Co zrobić, by wskaźniki cholesterolu się zmieniły?

Mężczyzna 31 Lat Wynik badania Cholesterol całkowity-276 LDL wyliczony-191 Trójglicerydy-196 GPT-62 GOT-44 Zmieniłem diete oraz nawyki żywieniowe co jeszcze powinienem zrobić?

Lek. Paweł Szadkowski

Przy takich wynikach najważniejszą rzeczą jest właśnie odpowiednia dieta. Warto przez 2-3 miesiące, nawet pół roku, trzymać się diety i wykonać badania ponownie - jeśli ulegną poprawie - dalej stosować dietę, jeśli nie - może być konieczne zastosowanie leków obniżających poziom cholesterolu we krwi.