Co zrobić, by zablokować uczucie głodu?

Nie mogę sobie poradzić z uczuciem głodu, przy wzroście 161 ważę 61 kg, przytyłam przez pół roku jakieś 13 kg, niestety to efekt jojo po diecie mż , nie wiem co zrobić chcę wrócić do wagi 52-54, i ją utrzymać.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Aby zmniejszyć uczucie głodu należy jeść regularnie 5 posiłków dzinnie o stałych porach. Pierwsze dni mogą być trudne, ale z czasem organzim się przyzwyczai i będzie odczuwał głód tylko w tych godzinach.

Aby posiłki były obfite należy wybierać produkty niskokaloryczne, a więc z ograniczoną zawartością tłuszczu. Mieso i wędliny należy jeść drobiowe, pieczywo razowe, pełnoziarniste, a produkty nabiałowe zawierające mniej niż 2% tłuszczu.

Znakomitym "zapychaczem" są warzywa. Jeśli są bez dodatków, sosów, dresingów to można je jeść bez ograniczeń - oczywiście w ramach tych 5-ciu posiłków, a nie między nimi.

Regularne posiłki oraz węglowodany złożone - pełnoziarniste pieczywo, makarony, ryż, kasze, płatki owsiane powodują, że cukier we krwi utrzymuje się na stałym poziomie. A to jego spadek powoduje właśnie uczucie głodu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty