Co zrobić gdy dziecko ma wzdęcia?

Witam, mój 6-tygodniowy synek ma gazy, ale nie ma naprężonego ani jako takiego wzdętego brzucha, nie ma także widocznych objawów alergii czy nietolerancji. Niemniej jednak od kilku dni ma kilka-kilkanaście momentów w ciągu dnia a dzisiaj nawet w nocy że podkurcza i wierzga nożkami oraz lekko płacze i widać że coś mu ewidentnie przeszkadza. Nie słychać przelewań. Wykluczyłam z diety już pieczywo i mleko jedynie przetwory mleczne spożywam, ryż, pierś z kurczaka, marchew, pietruszke, biszkopty. Czy to jest wina mojej diety i co ewentualnie mogę zrobić? Nie mogę patrzeć jak synek się męczy. Podrawiam

Dzień dobry,
Synek jest bardzo maleńki i jego przewód pokarmowy jest jeszcze niedojrzały. W tym okresie dzieci miewają różne dolegliwości, które nie wpływają negatywnie na zdrowie dziecka. Należą do nich np ulewania, kolka jelitowa czy trudności w oddawaniu stolca czy gazów. Dolegliwości takie nazywamy czynnościowymi i większość z nich ustępuje w pierwszych miesiącach życia. Proponuję podawać probiotyk np. BioGaia i wykonywać delikatny masaż brzuszka. Oczywiście optymalne jest karmienie naturalne i jeśli nie widzi Pani poprawy po zastosowaniu diety eliminacyjnej w ciągu 2 tygodni od jej włączenia, nie ma potrzeby by ja kontynuować. W przypadku utrzymywania się dolegliwości, przed podejmowaniem kolejnych działań wskazana jest konsultacja u pediatry.