Co zrobić, gdy kleszcz wpadnie do oka?

Mojej mamie kleszcz wpadł w oko. Chodziła z nim 4 doby - myślała, że to paproch (stało się to w sadzie, a nie w lesie). Na pogotowiu wyjęli jej tego kleszcza, poprzez znieczulenie oka. Podali zastrzyk (nie wiem, na co) i dali krople do oka i antybiotyk? Mama ma sucho w gardle, trochę boli ją głowa. Co ma robić????

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witamy serdecznie.

Kleszcz, który wpada do oka to zdecydowana rzadkość - niestety jeśli dojdzie już do takiego zdarzenia może wyrządzić wiele szkód, na przykład uszkodzić rogówkę.
4 doby to zdecydowanie za długi okres oczekiwania w takim przypadku! Pani Mama powinna jak najszybciej zgłosić się do lekarza w celu wyjęcia go!

Teraz konieczne jest zastosowanie terapii zleconej przez lekarza, ale także konsultacja okulistyczna (jeśli do tej pory jej nie było).

Ból głowy może być natomiast wynikiem działania ubocznego antybiotyku - gdyby nie ustępował lub się nasilał konieczna będzie ponowna konsultacja lekarska.