Co zrobić gdy mój chłopak jest uzależniony od palenia marihuany?

Mój chłopak od niedawna pali... twierdzi, że sprawia mu to przyjemność, bo może odłączyć się od rzeczywistości i przestać myśleć o kłopotach. Traktuje palenie jako przyjemność. Nie pali z kolegami, pali tylko przy mnie lub jak przebywa sam. Od kilku dni zauważył u siebie problem sam z tym nałogiem. Wiem doskonale, że rozmowy nic nie dają... nawet gdy odejdę od niego on i tak będzie to robił. Chce w jakiś sposób mu pomóc, przemówić mu, że jest to źle to słyszę: "nie masz dobrych argumentów". Pewnego dnia, podczas rozmowy, stwierdził, że jak ja zapalę z nim i to mi się nie będzie podobało, to on z tego zrezygnuje i podjęłam się tego – przyznam, że nie jest to miły stan! Wręcz teraz jeszcze bardziej się o niego obawiam i nie chcę go zostawić samego z tym. Powoli zauważam w jego zachowaniu rożne zmiany, w wymowie, kłopoty z nauką... Chciałam nakłonić go do rozmowy ze specjalistą, ale powiedział, że nigdzie nie pójdzie. Proszę powiedzcie, co mam zrobić, jak zmienić jego zdanie o tym? W jaki sposób nakierować go, by to zostawił?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam.

Niestety niewiele może Pani zrobić, jeśli Pani partner sam nie zrozumie, że wszelkie środki psychoaktywne osłabiają organizm oraz zaburzają  życie społeczne. Proszę spróbować porozmawiać z partnerem na temat "korzyści", jakie czerpie z zażywania marihuany a jakie ewentualne konsekwencje uzależnienia go czekają. Jeśli twierdzi, że nie ma żadnego problemu z używkami narkotycznymi to niech to udowodni i wybierze się na wizytę u specjalisty.

Musi Pani przemyśleć kwestie dotyczące Waszych relacji i przyszłości związku. Należy liczyć się również z tym, iż Pani chłopak nie zrezygnuje z substancji odurzających.

Powodzenia.