Co zrobić, gdy nie usunięto polipów jelit w całości?

Wynik badania patomorfologicznego: Dwa polipy: 1. Adenoma tubulo-villosum cum dysplasia glandularum gradu levi. Excisio completa. 2. Adenoma tubulo-villosum cum dyspalsia glandularum gradu magno. Excisio Incompleta. Co to oznacza? Po zabiegu mówili mamie (56 lat), że polipy usunięto w całości, że teraz musi kontrolować jelita co jakiś czas. Po odbiorze ww. wyniku lekarz stwierdził, że nie usunięto w całości i jest to nowotwór i musi się kolejny raz umówić do szpitala. Jak działać i co robić?

Lek. Paweł Szadkowski

Wyniki wskazują na obecność polipów cewkowo-kosmkowych dużego stopnia. Wycięcie rzeczywiście nie jest pełne i najlepiej byłby zmiany usunąć doszczętnie. Nie jest to zmiana złośliwa, ale takie polipy mogą po dłuższym czasie ulec transformacji nowotworowej, więc lepiej usunąć je w całości.