Co zrobić, jeśli chłopak nie rozumie, że czasem nie mam ochoty na seks?

Regularnie się kochamy z chłopakiem,czasami prostu nie ma się ochoty ale on tego nie pojmuje,jestem zmęczona itp teraz,kiedy mówię za chwilę albo nie robimy tego 2 dni To wysłuchuję, że już mnie nie podnieca,nie chcę z nim się kochać nie podoba mi sie,robię to z innymi! I jak mam być szczera.kochamy się to nigdy nie widzi że dochodzę.Kiedy jesteśmy już po za każdym razem,kilka ptyań czy doszłam ile razy muszę przysięgać To chore.cała przyjemnosc odchodzi. czemu taki jest? co zrobić ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany problem bez wątpienia wymaga szczerej rozmowy, a być może także pomocy psychologa. Pani partner ma najpewniej problem z nadmierną zazdrością oraz zaniżonym poziomem samooceny. Proszę jednak spróbować zacząć od szczerej rozmowy - być może jasne przedstawienie opinii pozwoli Pani partnerowi zrozumieć nasilenie problemu.

Dzień dobry!

Zachowanie Pani chłopaka - i wielu młodych mężczyzn - wiąże się z niedojrzałością (która wynika z braku doświadczenia, ale też często cech osobowości), niską samooceną, koncentracją na sobie i swojej sprawności seksualnej, a także braku wiedzy o ludzkiej seksualności (np. mechanizmach pożądania, podniecenia i satysfakcji seksualnej, seksualności kobiecej), niewielkim doświadczeniu w relacjach itp. Zachęcam do stawiania granic - nie zmuszania się do seksu, kiedy nie ma Pani na to ochoty, hamowaniu słów chłopaka, jeśli są one dla Pani np. obraźliwe - a także wielu rozmów: o Was, o Waszym związku, o seksie, Waszych poglądach i przemyśleniach na ten temat. Może wspólna lektura poradnika lub artykułu, napisanego przez seksuologa?

Pozdrawiam!

Dzień Dobry,

na podstawie podanych informacji ciężko określić jakie są przyczyny zachowania Pani chłopaka. W sytuacji w jakiej się znajdujecie bardzo istotne jest porozmawianie z partnerem o uczuciach jakie Pani towarzyszą. Zaznaczenie, że brak ochoty na seks nie wynika ze stanu Pani uczuć wobec chłopaka, ale na przykład ze zmęczenia itp. Bardzo ważne jest także szczere rozmawianie na temat rodzaju stosowanej przez partnera stymulacji seksualnej, która może Panią nie w pełni satysfakcjonować (stąd trudność z osiągnięciem orgazmu). Wskazane jest także dbanie o komfort własny i dbanie o granice, szczególnie w sferze seksualnej.