Co zrobić, jeśli zostawił mnie mąż?

Witam mam 23 lata w ostatnim czasie mąż powiedział że mnie już nie kocha i się wyprowadził z domu nie potrafie znieść tej rozłąki nie raz mam myśli że nie chce mi się żyć ...

Dzień dobry,

wyobrażam sobie, że jest Pani teraz w trudnej sytuacji - usłyszała Pani, że mąż Pani nie kocha, wyprowadził się z domu, są Państwo obecnie w rozłące. To normalne, że w takim kryzysie pojawiają się nieprzyjemne emocje - złość, smutek, strach, bezradność. W takim czasie ważne jest, aby zadbać o swoje podstawowe potrzeby (sen, jedzenie). Proszę zastanowić się, kto lub co mogłoby być teraz dla Pani wsparciem - może koleżanka, ktoś z rodziny, zwierzę, a może ma już Pani jakieś swoje sprawdzone sposoby na radzenie sobie. Czytam, że pojawiają się myśli, że nie chce się Pani żyć - pomocne może być sięgnięcie po wsparcie psychologiczne. Po bezpłatną pomoc może Pani sięgnąć w miejscach takich jak:

https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl/ (wideorozmowa lub telefon)

Bezpłatne wsparcie psychoterapeutów Centrum Psychoterapii Przestworza https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=209812573763377&id=114567129954589

Telefon Zaufania 58 301 00 00 / 116 123

Lokalne Centrum Interwencji Kryzysowej/Ośrodek Interwencji Kryzysowej

Może też Pani sięgnąć po indywidualne wsparcie w gabinecie psychologicznym.

To ważne, że w tym trudnym czasie potrafi Pani szukać pomocy - to, że Pani tutaj pisze, mówi mi, że potrafi Pani zadbać o siebie i zależy Pani na tym, aby czuć się lepiej.