Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić, jeżeli mój synek nie zasypia w nocy od razu po zjedzeniu?

Mam taki mały problem z moim 15-miesięcznym synkiem. Mały budzi się w nocy zazwyczaj 2 razy na karmienie. Często jest tak, że za pierwszym razem zasypia zaraz po nakarmieniu (od razu przy piersi) zaś za drugim razem, gdy jest nakarmiony nie chce spać. Potrafi marudzić nawet przez 3 godziny. Staram się go usypać na różne sposoby, lecz synek nie chce spać, bywa nawet tak, że przez te 3 godziny w nocy mały płacze. Co mogę zrobić, żeby moje dziecko zasypiało za drugim razem tak samo jak za pierwszym, czyli przy piersi? Dodam że w ciągu dnia mało śpi (2 drzemki po ok. 1 godz.). Z góry dziękuję za odpowiedź.      

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Karmienie piersią

Karmienie piersią przynosi wiele korzyści - zarówno mamie, jak i dziecku. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat naturalnego karmienia maluszka.

Witam.

Zachęcam do zmiany sposobu karmienia maluszka: rezygnacja z karmienia piersią, a wprowadzanie nowych stałych pokarmów, które rozwijają u dziecka umiejętność żucia i gryzienia. 

Maluch rośnie i wraz z wiekiem zmienia swoje upodobania i potrzeby, tak zapewne jest właśnie ze spaniem.

Maluch zwiększył swoją aktywność w nocy i domaga się tego także od mamy. Chce się bawić lub angażować bliską osobę do wspólnego kontaktu. To dość uciążliwe, ale zmienne i niestety wpisane w rozwój dziecka. Proszę uzbroić się w cierpliwość i obserwując dziecko stosować najlepsze dla niego sposoby wyciszania i usypiania, po krótkiej zabawie, cichej rozmowie itp.:)

Pozdrawiam
 

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy