Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 2 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić, kiedy podejrzewane jest endometrium w bliźnie w macicy?

Prawie 6 lat temu urodziłam przez cesarskie cięcie córkę. 1,5 roku temu miałam usunięte 2 ogniska endometrialne z blizny po cc. Od pół roku moje miesiączki są strasznie bolesne (dochodzi do wymiotów i omdleń). Cykle mam regularne. Po badaniu usg stwierdzono u mnie najprawdopodobniej endometrium w bliźnie ale macicy! Macica jest źle zrośnięta.
Lekarz zaleca ciąże i podczas 2 cesarki usunięcie starej blizny, lecz podczas ciąży będę musiała leżeć. Czy to dobre wyjście z tej sytuacji?
Dodam iż staram się o 2 dziecko od kilku miesięcy. Co mam robić, może jest jakaś metoda aby dokładnie sprawdzić co to jest?
Bardzo dziękuję
 

 

KOBIETA ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Myślę że to dobre rozwiązanie, tym bardziej że i tak stara się Pani o dziecko. Nie ma możliwości, by w inny sposób sprawdzić, czy rzeczywiście mamy do czynienia z obecnością endometrium w bliźnie w macicy. Podczas operacji będzie o to łatwo, będzie też możliwe od razu leczenie, czyli wycięcie zmiany. Mam nadzieję, że potem miesiączki nie będą już dla Pani źródła tak dużego bólu.

Pozdrawiam serdecznie!
 

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy