Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić, kiedy podejrzewane jest endometrium w bliźnie w macicy?

Prawie 6 lat temu urodziłam przez cesarskie cięcie córkę. 1,5 roku temu miałam usunięte 2 ogniska endometrialne z blizny po cc. Od pół roku moje miesiączki są strasznie bolesne (dochodzi do wymiotów i omdleń). Cykle mam regularne. Po badaniu usg stwierdzono u mnie najprawdopodobniej endometrium w bliźnie ale macicy! Macica jest źle zrośnięta.
Lekarz zaleca ciąże i podczas 2 cesarki usunięcie starej blizny, lecz podczas ciąży będę musiała leżeć. Czy to dobre wyjście z tej sytuacji?
Dodam iż staram się o 2 dziecko od kilku miesięcy. Co mam robić, może jest jakaś metoda aby dokładnie sprawdzić co to jest?
Bardzo dziękuję
 

 

KOBIETA ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Myślę że to dobre rozwiązanie, tym bardziej że i tak stara się Pani o dziecko. Nie ma możliwości, by w inny sposób sprawdzić, czy rzeczywiście mamy do czynienia z obecnością endometrium w bliźnie w macicy. Podczas operacji będzie o to łatwo, będzie też możliwe od razu leczenie, czyli wycięcie zmiany. Mam nadzieję, że potem miesiączki nie będą już dla Pani źródła tak dużego bólu.

Pozdrawiam serdecznie!
 

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy