Co zrobić po nieudanym zabiegu na korze łapki?

Poddałam się 2 tygodnie temu zabiegowi na kurze łapki. Podany został botoks. Niestety sytuacja zamiast się poprawić drastycznie się pogorszyła. Przybyło pełno nowych zmarszczek a stare ani drgnęły. Nowe zmarszczki pojawiają się m.inn na brwi i idą aż do czoła gdy próbuje się uśmiechać. Moja twarz wygląda przez to jak maska i dużo starzej niż przed zabiegiem. Mam do tego poczucie, że ktoś mi wkleił kawał blachy w miejca obok oczu (tam gdzie podany był botoks) Dla mnie sytuacja jest straszna i chciałabym jak najszybciej uzyskać pomoc. Czy ten szkaradny efekt da radę cofnąć? Co powinnam teraz zrobic? Bardzo proszę o pilną pomoc! Jestem skrajnie załamana.

Dzień dobry, proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza, który wykonał zabieg. Można również zasięgnąć opinii innego lekarza medycyny estetycznej.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,
Zdecydowanie najlepszym wyjściem jest zgłoszenie się do lekarza, który wykonywał zabieg, poinformować o zaistniałej sytuacji i ewentualnie umówić się na korektę. Botoks również rozkłada się z czasem, dlatego efekt nie jest stały. Jeśli chce Pani przyspieszyć rozkład botoksu, warto często ćwiczyć mięśnie i ich okolice, w które wstrzyknięto toksynę botulinową. Ciepło również przyspiesza rozkład. W przypadku, gdy to nie pomoże, można wykonać zabieg laserowy, który również pomaga w pozbyciu się botoksu. Proszę się nie martwić, efekt powinien zejść po kilku miesiącach.