Co zrobić przy uszkodzeniu paznokcia?

Dzień dobry, Dziś zauważyłem około 2mm pęknięcie paznokcia od góry, czyli od miejsca wzrostu paznokcia. Nie jest to efekt urazu, nie boli nie krwawi. Około 15 lat temu uszkodziłem macież paznokcia przez ‚,skubanie skórek” (nerwica natręctw) ale od 10 lat tego nie robię. Ze względu na stare uszkodzenie paznokieć rośnie lekko pofalowany. W miejscu pęknięcia pofalowanie jest intensywniejsze. Proszę o pomoc.

Dzień dobry,

zalecam konsultacje u dermatologa a dla wzmocnienia paznokci proponuje poszukać salonu który wykonuje zabieg odbudowy i wzmacniania naturalnej płytki paznokciowej IBX SYSTEM.

Pozdrawiam serdecznie

Najlepiej udać się do lekarza, który wykonuje takie zabiegi, jak kapilaroskopia, dzięki którym może zdiagnozować schorzenie paznokcia. Często pofalowania i bruzdy na paznokciach świadczą o chorobach wewnętrznych, obecności grzybów i nieodpowiedniej diecie. Pojawienie się jakichkolwiek bruzd może świadczyć o nieprawidłowości funkcjonowania organizmu. Jeśli pęknięcie nie pojawiło się na skutek uszkodzenia mechanicznego, tylko samoistnie, tym bardziej jest to objaw niepokojący, dlatego trzeba skonsultować się z lekarzem.